رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل: مشکل عضویت فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی در سازمان نظام مهندسی مرتفع شده است

 جلسه روسای مراکز علمی - کاربردی استان اردبیل   رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل از حل مشکل عضویت فارغ‌التحصیلان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی در سازمان نظام مهندسی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، حسین علیپور در جلسه رؤسای مراکز علمی کاربردی استان اردبیل که صبح روز شنبه 30 آبان در سالن جلسه مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شد گفت: علاوه بر رفع مشکل عضویت در سازمان نظام مهندسی، مشکل پذیرش مدارک فارغ‌التحصیلان علمی کاربردی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز مرتفع شده و کلیه مدارک این دانشگاه در این نهاد قابل قبول است.

وی تعریف دوره‌های جدید توسط مراکز علمی کاربردی استان در راستای جذب دانشجویان جدید را خواستار شد و ادامه داد: در صورت تصویب وزارت علوم، دوره‌های تدوین شده توسط مراکز علمی کاربردی دارای مالکیت معنوی برای مراکز تعریف کننده دوره خواهد بود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل از عدم پرداخت به موقع حق‌التدریس مدرسان در برخی از مراکز وابسته به این دانشگاه ابراز گله‌مندی کرد و افزود: عدم رعایت این موارد موجب کاهش انگیزه در مدرسان و مشغولیت ذهنی آنان می‌شود و می‌تواند در کاهش کیفیت تدریس نیز تاثیرگذار باشد.

وی به تعامل مطلوب دانشگاه جامع علمی کاربردی با دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان دانشگاه مادر استان و ناظر بر فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد و تصریح کرد: در بازدید این دانشگاه از مراکز سعی شده است که مسئولین مرکز و دانشگاه جامع نیز حضور داشته باشند تا مشکلات احتمالی در همان بازدید مرتفع شود.

علیپور به اجرای فعالیت‌های فرهنگی مناسب در دانشگاه جامع علمی کاربردی در سطح کشور اشاره و خاطرنشان کرد: بزرگترین ضعف این دانشگاه به ویژه در استان اردبیل عدم ثبت این فعالیت‌ها در پورتال فرهنگی وزارت علوم است بنابراین کلیه مراکز وظیفه دارند نسبت به ثبت این برنامه‌ها در پورتال یاد شده اقدام مناسب انجام دهند.

وی وام شهریه دانشجویی را فرصت مناسبی برای ارائه خدمات برای دانشجویان عنوان کرد و اطلاع‌رسانی مناسب و مطلوب به دانشجویان و ثبت نام آنان در صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم را خواستار شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل در ادامه از برگزاری دوره تربیت مدرس توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر در 9 آذرماه سال‌جاری خبر داد و افزود: جهت سهولت برنامه‌ریزی برای جذب دانشجو تقویم آموزشی نیز اعلام شده است که 3 لغایت 14بهمن زمان ثبت‌نام دانشجویان در ترم دوم و 17 بهمن نیز زمان شروع کلاس‌ها خواهد بود.

علیپور در پایان ضمن تبریک هفته بسیج خواستار تبیین اهداف و ارزش‌های این هفته در بین دانشجویان شد و گفت: در طول این هفته در کلیه مراکز نشست‌های دانشجویی و سخنرانی‌هایی با محوریت هفته بسیج برگزار خواهد شد.

در ادامه این جلسه هر کدام از رؤسای مراکز علمی کاربردی استان اردبیل به ارائه گزارشی از فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی پرداختند و در پایان نیز از بخش‌های مختلف مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اردبیل بازدید به عمل آمد.

 

 

 

نمايه هاي اداري

آمار بازدید کنندگان

امروز2
دیروز12
هفته43
ماه329
کل60577

خبر خوان - سايت مرکزی جهاد دانشگاهی